Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Vydejte se za pokladem Karla IV.
Vydejte se za pokladem Karla IV.
Čtvrtek, 05. květen 2016 12:21
Vydejte se za pokladem Karla IV.

V letošním roce si připomínáme 700. výročí od narození Karla IV.. V Čechách i na Moravě se koná celá řada akcí, výstav, přednášek a dalších připomínkových programů, které mají přiblížit našeho největšího panovníka Karla IV., známého také jako Otec vlasti. Ani Národní Pokladnice nezůstává pozadu a připravila pro všechny hravé povahy Velkou hru o poklad Karla IV.


Velká hra o poklad Karla IV. je jednodenní hrou, která se bude konat v sobotu 7. května 2016 od 9 hodin! Na území Prahy a v jejím okolí bude na místech, spjatých s životem Karla IV. pečlivě uschováno 7 pokladů a Vaším úkolem je bude najít!


Na hru se nejde předem připravit. Kde přesně poklady najdete, zjistíte až 7. května ráno na stránkách www.narodnipokladnice.cz/hra, kde budou k dispozici souřadnice sedmi míst. Pokud už nyní tipujete, která místa by to mohla být, a chcete se podívat, zda už tam poklady na někoho nečekají, uděláte si jen příjemnou procházku. Poklady budou totiž na místa uschovány v tu samou chvíli, ve kterou budou odtajněny souřadnice.


Co za poklady najdete?


stribrna-pametni-medaile-karel-iv Jelikož se jedná o 700. výročí, čeká soutěžící na 7 místech celkem 7 pokladů! Každý poklad bude obsahovat stříbrnou pamětní medaili, raženou právě k 700. výročí narození Karla IV. z ryzího stříbra, medaili s vyobrazením Svatováclavské koruny zušlechtěnou ryzím zlatem a stříbrem a do třetice kolorovanou cihličku se světově známou podobiznou Karla IV. od Jana Očka zušlechtěnou ryzím stříbrem. Všechny tři pamětní medaile jsou raženy leštěným razidlem, technikou, díky které září leskem, jež jim dodává jedinečný luxusní vzhled.


Pokud přijdete pozdě a poklad již nenajdete, nevěste hlavu! Kromě toho, že jste se hezky prošli a prohloubili sobě či svým ratolestem vědomosti z naší bohaté historie, máte šanci ještě vyhrát! Na každém ze sedmi stanovišť bude s pokladem uschován bloček s psací potřebou. Do bločku můžete zapsat svou emailovou adresu a Váš tip, kolik lidí nám svou emailovou adresu v bločcích, uložených na všech sedmi stanovištích, zanechá. Tři hráče, jejichž tip bude realitě nejblíže, čeká překrásný dárek! Tři uncové medaile z ryzího stříbra, každá v hodnotě 3 990 Kč! A proč jsou tak výjimečné? Protože právě tyto medaile budou vyraženy 14. května, tedy pouze v jednom jediném dni - přesně 700 let od narození Karla IV. Jejich světová limitace je pouhých 700 exemplářů. Motiv zpracoval známý medailér Vladimír Oppl, jehož podpis bude zdobit certifikát k medaili.


Důvodů, proč se soutěže zúčastnit, je tedy více než dost!


Foto a zdroj: www.narodnipokladnice.cz

(ewe)Vydejte se za pokladem Karla IV.