Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Pražský maraton přinese řadu dopravních opatření
Pražský maraton přinese řadu dopravních opatření
Sobota, 07. květen 2016 06:29
Pražský maraton přinese řadu dopravních opatření

Jeden z nejkrásnějších maratonů světa, jehož start i cíl je na Staroměstském náměstí sebou přináší celou řadu dopravních omezení na území MČ Prahy 1, 2, 4, 5, 7 a 8. Řidiči se, tak musí připravit na uzavírky podél trasy závodu i zákaz parkování na vybraných místech. Dopravní opatření spojené s 22. ročníkem Volkswagen Maraton Praha 2016 se však bude týkat i městské hromadné dopravy.


S ohledem na bezpečnost bude od dnešního dne platit na vybraných komunikacích zákaz parkování vozidel. Na těchto komunikacích bylo již s předstihem instalováno dočasné dopravní značení. Pokud je řidiči nebudou respektovat, uštědří si zbytečné nepříjemnosti s odtahem. Podrobný přehled je k dispozici na webových stránkách www.runczech.com/cs/akce/volkswagen-maratonsky-vikend-2016/dopravni-informace/index.shtml.


Na výše uvedeném odkazu naleznete také orientační časy uzavírek, které se uskuteční v den závodu, tedy v neděli 8. května. Od 8.30 do 16.00 hodin budou uzavírány postupně komunikace na trase závodu a o obnovení provozu na jednotlivých úsecích trasy rozhodne Policie ČR podle průběhu závodu a konkrétní dopravní situaci v dané lokalitě.


Trasa Volkswagen Maratonu Praha 2016:


Start závodu je v 9.00 hodin na Staroměstském náměstí a dále pokračuje ulicemi: Pařížská, Čechův most, nábř. E. Beneše, Klárov, Valdštejnská, Tomášská, Malostranské nám., Mostecká, Karlův most, Křížovnická, nám. J. Palacha, Mánesův most, Kosárkovo nábř., U plovárny, nábřeží E. Beneše, nábřeží kpt. Jaroše, Bubenské nábřeží, Komunardů, Jateční, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Švábky, Rohanské nábřeží, Těšnovský tunel, nábřeží L. Svobody, Dvořákovo nábřeží, Pařížská, Staroměstské náměstí, Celetná, Na Příkopě, 28. října, Národní, Masarykovo nábřeží, Jiráskovo náměstí, Rašínovo nábřeží, Palackého náměstí, Rašínovo nábřeží, Svobodova, Na Slupi, Sekaninova, Jaromírova, Ostrčilovo nám., Na Slupi, Svobodova, Rašínovo nábřeží, Podolské nábřeží, otočka u Jeremenkovy, Podolské nábřeží, Rašínovo nábřeží, Palackého most, Lidická, Nádražní, Vltavská, Svornosti, Strakonická, otočka cca 10 m před ul. Nádražní, Strakonická, Hořejší nábřeží, Nábřežní, Janáčkovo nábřeží, most Legií, Smetanovo nábřeží, Křížovnická, náměstí J. Palacha, Mánesův most, Kosárkovo nábřeží, U Plovárny, nábřeží E. Beneše (dále druhé kolo po stejné trase přes Libeňský most zpět na Dvořákovo nábřeží), Pařížská, s cílem na Staroměstském náměstí.


Dopravní opatření se v den závodu budou týkat také městské hromadné dopravy, a to některých autobusových a tramvajových linek. Naopak provoz metra bude posílen. Cestující naleznou informace o změnách na webu Dopravního podniku hl. m. Prahy.


Informace o opatřeních lze získat i dnes od 9.00 do 18.00 hodin a v neděli 8. května od 10.00 do 16.00 hodin na bezplatné dopravně-informační lince: 800 165 102


V den závodu bude k dispozici také bezplatná dopravně-informační linka Magistrátu hl. m. Prahy: 800 100 991.


Pořadatelem závodu je společnost Prague International Marathon, s r.o., veškeré informace k akci jsou k dispozici na www.runczech.com.


Foto: www.runczech.com

Zdroj: praha.eu

(ewe)Pražský maraton přinese řadu dopravních opatření