Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy O víkendu vyjede z Prahy parní vlak, vydejte se s ním za zážitky do železničního muzea v Lužné u Rakovníka
O víkendu vyjede z Prahy parní vlak, vydejte se s ním za zážitky do železničního muzea v Lužné u Rakovníka
Čtvrtek, 12. květen 2016 07:31
Parní lokomotiva Papoušek, zdroj České dráhy

Chcete vyrazit na nevšední výlet, máte rádi vlaky a parní lokomotivy nebo vás zajímá železniční historie? Pak si určitě nenechte tuto sobotu a neděli 14. a 15. května ujít „První parní víkend“, kdy České dráhy vypraví parní vlak z pražského Masarykova nádraží do Lužné u Rakovníka, kde je pro vás připravena návštěva Depa historických vozidel a Železničního muzeua Českých drah.V sobotu i v neděli vyjede parní vlak do Lužné u Rakovníka z pražského Masarykova nádraží v 8:08 hod. a pojede přes nádraží Bubny, Dejvice, Veleslavín, Hostivici, Kladno, Stochov, Nové Strašecí a Řevničov. Do Lužné u Rakovníka vlak přijede v 10:05. Do Prahy se bude vlak vracet zpět ve 14:55 hodin, příjezd zpět na Masarykovo nádraží bude v 16:41. V čele vlaku se vystřídají lokomotivy 477.043 „Papoušek“ a 464.008 „Bulík“.

Milovníci železniční historie navíc můžou oba dva dny vyrazit na krátký výlet parním vlakem z Lužné do Stochova, kde bude otevřený prezidentský salonek T. G. Masaryka.

Za jednosměrné jízdné z Prahy do Lužné zaplatí cestující 160 Kč, v prodeji budou také zlevněné jízdenky pro děti od 6 do 15 let a jízdenky pro kratší úseky. Předprodej jízdenek je zajištěn na mezinárodní pokladně na pražském Masarykově nádraží a jízdenky bude prodávat také vlakový personál přímo ve vlaku.

Komu nebude stačit jízda do Lužné u Rakovníka, může v sobotu i neděli absolvovat vyhlídkovou jízdu parním vlakem do Stochova. Ten bude odjíždět z Lužné ve 12:29 a zpět se sem vrátí ve 13:58. Ve Stochově si návštěvníci prohlédnou prezidentský salonek T. G. Masaryka.

Parní lokomotiva Papoušek, zdroj České dráhyV muzeu Českých drah budou od 9:30 do 17:00 otevřené všechny expozice. Návštěvníci si prohlédnou historické lokomotivy, vagony a drážní techniku. Kromě dvou lokomotiv, které střídavě povezou parní vlak z Prahy a zpět, bude k vidění také lokomotiva 433.001 „Skaličák“. Na své si přijdou i milovníci modelových kolejišť a hostem na Prvním parním víkendu bude unikátní zahradní železnice „Bayreuther Gartenbahn“. Pro nejmenší bude připravený dětský koutek a chybět nebude ani občerstvení a možnost pořídit si literaturu a suvenýry se železniční tematikou.

DALŠÍ INFORMACE

Podrobný jízdní řáda a další informace o akci: www.ceskedrahy.cz
Webové stránky muzea v Lužné u Rakovníka: www.cdmuzeum.cz


Zdroj a foto: České dráhy
(zem)O víkendu vyjede z Prahy parní vlak, vydejte se s ním za zážitky do železničního muzea v Lužné u Rakovníka