Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Lesy hl.města Prahy zvou na křtiny mufloních mláďat i vycházky za pražskými netopýry
Lesy hl.města Prahy zvou na křtiny mufloních mláďat i vycházky za pražskými netopýry
Pondělí, 09. květen 2016 08:58
ZOO Koutek Chuchle, Praha 5 - křtiny mufloních mláďat, zdroj Lesy hl.m. Prahy

Lesy hlavního města Prahy mají aktivity pro děti z celé Prahy. Teď v květnu zve například ZOO koutek v Chuchli na křtiny mufloních mláďat a lektoři z České společnosti pro ochranu netopýrů zvou všechny zájemce na večerní výlety za pražskými netopýry.

Vyberte jména pro muflončata a přijďte na křtiny

ZOO Koutek Chuchle, Praha 5 - křtiny mufloních mláďat, zdroj Lesy hl.m. PrahyOd Velikonoc se v mufloním stádu v chuchelském zookoutku, který spravujeme, narodilo rekordních 5 muflončat. Všechna jsou zdravá, čilá a mají se zdárně k světu, zatím ale neví, jak se vlastně jmenují. Na své jméno čekají 2 malí mufloni a 3 mufloní slečny. K jejich fotkám můžete vkládat návrhy jmen nebo podpořit svým „lajkem“ navržená jména, které se vám líbí. Napište na facebookovou stránku Lesů hl. m. Prahy své tipy na jména, která by podle vás malým mufloním rošťákům nejlépe seděla, a v sobotu 21. května od 14 hodin se přijďte do zookoutku podívat na slavnostní křtiny. Hlasování bude ukončeno v pátek 20. května a pro kluky i pro holky vybereme nejhezčí jména s největším počtem hlasů. Autoři vítězných návrhů se mohou stát kmotry muflončat a při křtinách se dostanou exkluzivně až do mufloního výběhu.

Oslavu křtin bude spojena s doprovodným programem, který v sobotu 21. května odstartuje už ve 13 hodin. Budete mít příležitost zblízka se s muflony seznámit a od zvířecích ošetřovatelů se dozvědět víc o jejich životě. Chystají se také soutěže a k dispozici bude i ohniště na opékání špekáčků.

Květnové vycházky za pražskými netopýry

Květnové vycházky za pražskými netopýry, zdroj Lesy hl.m. PrahyNa přelomu května a června se jako každý rok můžete vydat za pražskými netopýry, jejichž rajónem jsou vylidněné noční lesy a parky, v nichž se s večerem probouzí svět soumračných a nočních živočichů. Na výpravě do lesa či do parku nás doprovodí i některý z ochočených, trvale handicapovaných netopýrů, o které pečuje ZO ČSOP Nyctalus. Odborné vedení netopýřích exkurzí zajistí lektoři z České společnosti pro ochranu netopýrů. Protože se zvuky, které vydávají, aby se odrazem signálů od překážek zorientovali v prostoru, před lidmi skrývají ve vysokých frekvencích, mohou si zájemci vyzkoušet práci s ultrazvukovým detektorem. S pomocí detektoru zjistíte, jak bohatý zvukový repertoár netopýři mají a jak se od sebe svými hlasy jednotlivé druhy netopýrů, z nichž 17 se v Praze prokazatelně vyskytuje, navzájem liší. Zkusíte se i naučit je rozlišovat a představíte jejich specifické rysy.

Všechny exkurze začínají ve 21 hodin, končit budou zhruba ve 22–22:15 hodin. Celkem se na jednu exkurzi vejde asi 20–25 účastníků. Cena je 50 Kč za účastníka. Na exkurzi se doporučuje vzít si s sebou baterku a vhodné oblečení a obuv do terénu. Pozor, exkurze se budou konat jen za vhodného počasí (ne za hustého deště, silného větru ani při velkém ochlazení – to bychom toho od netopýrů totiž mnoho nezaslechli). Vzhledem k omezenému počtu účastníků je potřeba , aby zájemci předem svoji účast nahlásili na telefonním čísle 775 018 624 nebo na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Termíny:
25.5.2016 Divoká Šárka, sraz ve 21:00 u zastávky TRAM Divoká Šárka
26.5.2016 Stromovka, sraz ve 21:00 před Šlechtovou restaurací
31.5.2016 Stromovka, sraz ve 21:00 před Šlechtovou restaurací
2. 6.2016 Milíčovský les, sraz ve 21:00 u srubu u Milíčovského rybníka


Zdroj a foto: Lesy hl.m. Prahy
(zem)Lesy hl.města Prahy zvou na křtiny mufloních mláďat i vycházky za pražskými netopýry